РеєстраціяМи ВКонтактіКафедра біохімії створена на природничому факультеті (нині — Інститут природничих наук) в жовтні 2002 року на чолі з професором, доктором біологічних наук Володимиром Івановичем Лущаком. В 2010 році вона була перейменована на кафедру біохімії та біотехнології. На сьогодні кафедра біохімії та біотехнології є однією з найперспективніших кафедр університету. На ній працюють 2 доктори наук і 8 кандидатів наук.

biochemistry department

Кафедра є провідним навчально-методичним центром з підготовки фахівців-біохіміківширокого профілю, а також забезпечує викладання біохімії, вірусології, мікробіології та молекулярної біології студентам напряму підготовки 0704 «Біологія» (ОКР – бакалавр). Випусники кафедри отримують спеціальність «біохімік».  На кафедрі відкрита магістратура (8.04010205 «Біохімія»), аспірантура з двох спеціальностей ("біохімія" та "біотехнологія") та докторантура зі спеціальності «біохімія». Зараз на кафедрі навчаються сім аспірантів та двоє докторантів. За час існування кафедри захищено 14 кандидатських дисертацій. 

На кафедрі створена та ефективно працює наукова школа під керівництвом проф., д.б.н. Лущака В.І., яка займаються вивченням вільно-радикальних процесів у тварин, рослин та мікроорганізмів. Наукові роботи співробітників кафедри добре відомі у світі, оскільки результати наукових досліджень публікуються у міжнародним виданнях з високим імпакт-фактором, який визначає науковий рейтинг того чи іншого журналу. За час існування кафедри співробітниками видано 7 англомовних наукових монографій та опубліковано понад 150 статей у кращих фахових виданнях України та високорейтингових закордонних журналах. Завідувач кафедри проф. Лущак В.І. входить до сотні найкращих науковців України (за міжнародною системою оцінювання Scopus). Співробітники кафедри тісно співпрацюють із закордонними науковцями та науковими установами Канади, США, Великобританії, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Польщі і Бразилії. Особливістю підготовки студентів, які спеціалізуються з біохімії, є залучення їх до виконання наукових досліджень, в процесі чого вони отримують практичні і теоретичні знання і розвивають необхідні навички. Студенти, аспіранти та співробітники кафедри постійно беруть участь у різних міжнародних наукових конференціях та проходять наукові стажування закордоном. На конференціях студенти і аспіранти кафедри регулярно займають призові місця за найкращу доповідь і роботу.

Основна увага в підготовці біохіміків приділяється формуванню у студентів здатності самостійно проводити наукові дослідження – від пошуку необхідної літератури, її аналізу, формулювання актуальних наукових завдань до їх практичного вирішення та представлення результатів дослідження широкому загалу.  З цією метою на кафедрі регулярно проводяться наукові семінари. На наукових семінарах студенти та викладачі доповідають та обговорюють актуальні наукові проблеми біохімії та суміжних дисциплін, семінари проводяться українською та англійською мовами. Вивченню англійської мови на кафедрі приділяється особлива увага, оскільки на сьогодні англійська мова – основний засіб обміну науковою інформацією та доступу до досягнень сучасної світової науки.

За час існування кафедра випустила понад 80 спеціалістів-біохіміків, які успішно працюють  у галузі клінічної біохімії, функціональної біохімії, мікробіології, молекулярної біології як в Україні, так і закордоном (Переглянути працевлаштування випускників).

 
English (United Kingdom)Ukrainian (CIS)


Осіння школа 2016

Наші публікації


2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні145
mod_vvisit_counterВчора154
mod_vvisit_counterЦього тижня299
mod_vvisit_counterМинулого тижня1036
mod_vvisit_counterЦього місяця2538
mod_vvisit_counterМинулого місяця3902
mod_vvisit_counterЗа всі дні254513

Сьогодні: Сен 18, 2018

Корисні ресурси

  • Перекладач
  • ПНУ
  • Інститут природничих наук

Опитування

Що є корисним для Вас на даному сайті