РеєстраціяМи ВКонтакті


( 4 Голосов )
28.10.2014

нестача мелатонінуНестача "гормону сну" може викликати розвиток діабету

 Гормон мелатонін виробляється у головному мозку шишковидною залозою або епіфізом. Ця речовина сприяє регулюванню циклу сну і неспання.

 

 

Гормон мелатонін виробляється у головному мозку шишковидною залозою або епіфізом. Ця речовина сприяє регулюванню циклу сну і неспання. Найбільш інтенсивно процес утворення мелатоніну відбувається у темряві, викликаючи при цьому у людини сонливість. Так, вночі у сироватці крові концентрація гормону у тридцять разів більша, ніж вдень. Пік активності мелатоніну спостерігається приблизно о другій годині ночі.

Ретельний аналіз даних Дослідження здоров'я медсестер у США дозволив лікарям з жіночої лікарні Брігхем (Бостон) виявити, що у майже чотирьохсот жінок протягом дванадцяти років (починаючи з 2000 року) розвинувся діабет другого типу. Для порівняння фахівцями були вивчені дані такої ж кількості учасниць з контрольної групи, у якій всі жінки були здорові.

Згідно з результатами дослідження, у жінок зі зниженим рівнем мелатоніну розвиток діабету було відзначено частіше, тоді як дами з нормальною концентрацією мелатоніну в організмі були у два рази менш схильні до ризику розвитку діабету.

Медики стверджують, що, незважаючи на виявлення зв'язку між цукровим діабетом і мелатоніном, це ще не доводить факт зниження рівня секреції вищезгаданого гормону, що викликане порушенням обміну речовин.

Тепер дослідники намагаються зрозуміти, чи зможе підвищення рівня мелатоніну перешкодити розвитку діабету, підвищуючи тим самим чутливість до інсуліну.

Раніше фахівцями було встановлено, що негативний вплив на вироблення мелатоніну може надавати неправильний спосіб життя, який передбачає нічні зміни, «білі ночі», світлове «забруднення» і т. д.

 
 
English (United Kingdom)Ukrainian (CIS)


Осіння школа 2016

Наші публікації


2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні119
mod_vvisit_counterВчора131
mod_vvisit_counterЦього тижня367
mod_vvisit_counterМинулого тижня829
mod_vvisit_counterЦього місяця1771
mod_vvisit_counterМинулого місяця4490
mod_vvisit_counterЗа всі дні249844

Сьогодні: Авг 15, 2018

Корисні ресурси

  • Перекладач
  • ПНУ
  • Інститут природничих наук

Опитування

Що є корисним для Вас на даному сайті