РеєстраціяМи ВКонтакті


( 6 Голосов )
26.10.2014

кишкова паличкаНауковці навчили кишкову паличку виробляти дизельне паливо

Науковці з Ексетерського університету (Великобританія) виступили у журналі PNAS зі статтею про бактерії, які вміють синтезувати дизельне паливо.

 

Взагалі кажучи, вже є один біодизель, який може бути хорошою альтернативою звичайному дизпаливу, що одержується при перегонці нафти. Він утворюється при переробці рослинних і тваринних масел і жирів.

Плюси біодизеля у тому, що він не містить сірки, як звичайне паливо, і обсяг вуглекислого газу, що вивільняється при його згорянні, дорівнює обсягу того ж вуглекислого газу, поглиненого рослиною, тобто нового парникового газу в атмосфері не з'являється. З іншого боку, біодизель часто вимагає добавок у вигляді звичайного палива, і для його виробництва необхідно обробляти величезні плантації олійних культур.

Дизельне паливо, отримане за допомогою бактерій, позбавлене цих недоліків: за словами авторів роботи, воно не вимагає добавок «нафтового дизеля» і під нього не потрібно переробляти двигуни. Ну і, зрозуміло, бактерії не потребують великих сільськогосподарських площ. Вченим вдалося за допомогою кишкової палички відтворити точну копію нафтових розгалужених вуглеводнів, які і складають дизельне паливо. Правда, для цього кишкову паличку довелося неабияк модифікувати.

У бактерій є стандартний біохімічний шлях перетворення вуглеводів у ліпіди, які потім вбудовуються у клітинну оболонку. Оскільки молекули ліпідів будуються на основі довгих вуглеводневих ланцюгів, вченим прийшло в голову так змінити шлях їх синтезу, щоб у результаті вийшов не ліпід, а паливний вуглеводень. Для цього у кишкову паличку вводили гени з інших бактерій, синьо-зелених водоростей і коричного дерева. У результаті науковці намагались змінити довжину вуглецевого скелета молекули і зробити його розгалуженим. Підсумковий метаболічний шлях виробляв дизельні вуглеводні з цукру.

Поки що таким чином вдалося отримати лише пробні, «лабораторні» зразки дизельного палива. Тобто говорити про негайне впровадження цієї технології у промисловість рано, попереду довга оптимізація «дизель-бактерій», підвищення їх ефективності і т. д. І все ж результати не можуть не вражати, адже такі бактерії у майбутньому здатні перекроїти політичну та економічну карту світу не гірше за сланцевий газ. Цікаво також, що дослідження фінансувалося (і продовжує фінансуватися) компанією «Шелл», одним із найбільших нафтогазових виробників у світі.

 
 
English (United Kingdom)Ukrainian (CIS)


Осіння школа 2016

Наші публікації


2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні197
mod_vvisit_counterВчора131
mod_vvisit_counterЦього тижня445
mod_vvisit_counterМинулого тижня829
mod_vvisit_counterЦього місяця1849
mod_vvisit_counterМинулого місяця4490
mod_vvisit_counterЗа всі дні249922

Сьогодні: Авг 15, 2018

Корисні ресурси

  • Перекладач
  • ПНУ
  • Інститут природничих наук

Опитування

Що є корисним для Вас на даному сайті