РеєстраціяМи ВКонтакті


( 2 Голосов )
26.10.2014

пероксисомаШтучні органели очистять організм та продовжать тривалість життя

Створено штучні органели, які можуть очистити організм від шкідливих речовин, отриманих із забрудненого техногенного середовища, і продовжити здорове життя. Не виключено, що вони також зможуть значно продовжити молодість.

 

Дослідники з Університету Базеля успішно розробили штучні органели, які сприяють зниженню в організмі рівня токсичних сполук кисню - вільних радикалів. Це відкриває нові шляхи для розробки високоефективних лікарських препаратів, здатних працювати безпосередньо всередині живих клітин. Результати цього дуже перспективного дослідження опубліковані у виданні Nano Letters.

Вільні радикали кисню у нашому організмі виникають або як побічний продукт метаболізму, або формуються під дією негативних факторів навколишнього середовища: ультрафіолетових променів або промислового і транспортного смогу. У нашому організмі є особливі механізми, які займаються усуненням токсичних вільних радикалів, зокрема органели пероксисоми - компоненти клітин, які поряд із мітохондріями є одними з головних центрів утилізації кисню у клітині. Однак, коли концентрація вільних радикалів дуже велика, наприклад у зв'язку з несприятливим екологічним оточенням, природний механізм антиоксидантного захисту перестає справлятися зі своєю роботою і людина відчуває окислювальний стрес. У результаті розвиваються численні захворювання, такі як рак і артрит. Досі спроби створити ліки, що забезпечують захист від надлишку вільних радикалів, мали обмежений успіх, але швейцарські вчені, схоже, знайшли рішення цієї проблеми.

штучні пероксисоми

Всередині штучних органел, пероксисом, активні вільні радикали перетворюються на воду і кисень

Професор Корнелія Паліван (Cornelia G. Palivan) та її дослідницька група створили штучні пероксисоми, що імітують природні пероксисоми. Дослідникам вдалося створити аналог клітинних органел на основі особливих полімерних нанокапсул. Ці нанокапсули містять два типи ферментів, що здатні перетворювати вільні радикали кисню у воду і звичайний кисень.

У ході експериментів, вчені успішно перевірили працездатність штучних органел всередині живої клітини. Результати дуже обнадійливі: жива клітина витримала «підселення» штучних пероксисом, які, у свою чергу, ефективно допомагали природним пероксисомах переробляти надлишки вільних радикалів.

Зрозуміло, що до широкого застосування штучних органел ще мінімум десяток років, адже вони вимагають всебічних випробувань. У той же час у лабораторії синтетичні пероксисоми ніяк не вплинули на інші клітинні процеси, а лише забезпечили додаткову переробку вільних радикалів.

Винахід швейцарських вчених має величезне значення. Сьогодні більшість дослідників, що працюють у галузі біотехнологій, не сумніваються, що такі проблеми, як старіння і навіть смерть зрештою будуть вирішені. Вільні радикали є однією з основних перешкод на шляху до цієї мети, адже при старінні рівень вільних радикалів зростає, що вважається однією з причин руйнування людського організму. Крім того, жителям великих міст, курцям і всім, хто піддається впливу токсинів, просто необхідні потужні антиоксиданти, здатні зруйнувати вільні радикали і запобігти важким захворюванням і передчасній смерті.

 
 
English (United Kingdom)Ukrainian (CIS)


Осіння школа 2016

Наші публікації


2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні47
mod_vvisit_counterВчора52
mod_vvisit_counterЦього тижня422
mod_vvisit_counterМинулого тижня440
mod_vvisit_counterЦього місяця1130
mod_vvisit_counterМинулого місяця3370
mod_vvisit_counterЗа всі дні231188

Сьогодні: Фев 18, 2018

Корисні ресурси

  • Перекладач
  • ПНУ
  • Інститут природничих наук

Опитування

Що є корисним для Вас на даному сайті