РеєстраціяМи ВКонтакті


( 2 Голосов )
26.10.2014

т-клітинаВиявлено унікальну бактерію, яка живиться рідкоземельними металами

Вченими була виявлена бактерія, в організмі якої життєвоважливим елементом виступають рідкоземельні метали.

 

Бактерія Methylacidiphilum fumariolicum була знайдена Томасом Барендсом і його колегами з інституту Макса Планка в Італії у водах гарячого джерела з високим вмістом кислот, що знаходиться у кратері сплячого вулкану сольфатари. 

Щоб вижити, цій бактерії вкрай необхідні рідкоземельні метали. Дивовижна істота живе в умовах екстремального типу: кислотність джерела складає 2-5 pH, тоді як його температура - 50-60 градусів Цельсія.

Вчені були шоковані, коли встановили, що у воді джерела концентрація рідкоземельних елементів перевищує середню відмітку у 100-1000 разів! Енергію бактерія видобуває з метану, у чому їй допомагає фермент метанолдегідрогеназа, що переробляє метанол, який утворюється у процесі розкладання метану.

Вивчивши детально структуру метанолдегідрогенази бактерії, фахівці помітили, що при розщепленні метанолу вона використовує зовсім не кальцій (Ca), а такі рідкоземельні метали, як церій, латати і празеодим. Поглинаються вони напряму з навколишнього середовища.

Науковцям також вдалось розшифрувати геном бактерії, який вони порівняли з геномами деяких інших бактерій. Будова метанолдегідронази, як показав аналіз, характерна для бактерій, що мешкають, як у листі багатьох рослин, так і в прибережних водах. Ось чому експерти вважають, що цей вид бактерій може бути широко розповсюдженим.

 
 
English (United Kingdom)Ukrainian (CIS)


Осіння школа 2016

Наші публікації


2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні195
mod_vvisit_counterВчора131
mod_vvisit_counterЦього тижня443
mod_vvisit_counterМинулого тижня829
mod_vvisit_counterЦього місяця1847
mod_vvisit_counterМинулого місяця4490
mod_vvisit_counterЗа всі дні249920

Сьогодні: Авг 15, 2018

Корисні ресурси

  • Перекладач
  • ПНУ
  • Інститут природничих наук

Опитування

Що є корисним для Вас на даному сайті